Rapper moet kiezers naar stembus lokken: 'Met alleen posters lukt het niet'
Een nieuw wapen in de strijd tegen de lage opkomstcijfers voor de gemeenteraadsverkiezingen. Vier jaar geleden had Helmond een van de laagste opkomstcijfers van Nederland. Daar moet volgens de politieke partij Helder Helmond verandering in komen. Ze schakelden een Helmondse muziekproducer en rapper in om de Helmonder naar de stembus te trekken. “We denken dat we mensen met dit nummer kunnen aanspreken.”
De politieke partij vond het tijd voor actie en wilde het eens over een andere boeg gooien. Ze schakelden de Helmondse muziekproducer en dj Jescow (Jessie Flu) en rapper D-Fish (Pim Wilde) om een nummer te maken. “Met alleen posters en advertenties bereiken we niet iedereen. Online is ontzettend belangrijk. We denken dat we met dit nummer veel mensen aan kunnen aanspreken en naar de stembus kunnen trekken”, vertelt Willem Boetzkes van Helder Helmond.
Vier jaar geleden ging iets meer dan 39 procent van de stemgerechtigden in Helmond naar de stembus. Een van de laagste opkomstpercentages van ons land. Alleen in Rotterdam gingen procentueel iets minder mensen naar de stembus. Het landelijk gemiddelde kwam iets boven de 50 procent uit.
“Jongeren hebben een bepaald beeld van stemmen."
“Veel mensen voelen zich te weinig aangesproken door politiek. De opkomst is al twee gemeenteraadsverkiezingen op rij erg laag in Helmond. Dan moeten we eerlijk zijn: dan doen we iets niet goed”, legt de politicus uit.
Met het nummer ‘Helmond stemt’ wil de partij de Helmonders meer betrekken bij de lokale politiek. “We hebben gevraagd om het nummer niet te zwaar te maken, zonder straattaal. Het moet toegankelijk zijn voor iedereen. Dat is goed gelukt.”
Rapper D-Fish, echte naam Pim Wilde, staat in het dagelijks leven als glazenwasser veel op de ladder, maar ook met beide benen midden in de Helmondse maatschappij. Als hobby schrijft hij rapteksten. "Je kunt met jouw stem het verschil maken. Het gaat echt ergens over. Helmond is een mooie stad, en onze stad wordt steeds mooier.”
"We moeten als gemeente uit die onderste top 10 kruipen."
Pim is vereerd dat hij is gevraagd een nummer voor de verkiezingen te schrijven. “Het is een mooie kans voor mij.” En Pim grapt: “Als Helder Helmond in maart de grootste partij wordt in Helmond, dan weten we waar dat door komt.”
Boetzkes bekent dat het nummer ook bedoeld is om kiezers te winnen voor zijn partij. “Maar je moet het ook zeker breder zien. Het is sowieso beter als meer mensen naar de stembus gaan. We moeten als gemeente uit die onderste top 10 kruipen. Dat is het doel.”
Met het nummer ‘Helmond stemt’ moet het gaan gebeuren. Op woensdag 18 maart mag er weer gestemd worden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dan zal blijken of er inderdaad meer Helmonders naar de stembus zijn gegaan.
Hier lees je alle verhalen over de gemeenteraadsverkiezingen 2026 in Brabant.
