Besluit Paaspop maakt veel los: 'Wat laat je je kennen als organisatie'
Op social media regent het reacties op het nieuws dat Omroep Brabant niet meer welkom is om verslag te doen op Paaspop. Donderdag besloot de organisatie de eerder verstrekte accreditaties aan de omroep in te trekken.
Aanleiding voor de uitsluiting van de omroep is een artikel en video waarin wordt gemeld dat het festival nog niet is uitverkocht. "Dit laat dus zien dat jullie een gevoelige snaar hebben geraakt", schrijft Martin. Een ander reageert: "Wat een kinderachtige reactie van Paaspop. Waarom mag de waarheid niet gezegd worden?"
In de reacties op Facebook vallen zelfs de woorden als 'bizarre censuur': "We leven niet in Noord-Korea. Hier blijkt maar weer eens hoe belangrijk onafhankelijke journalistiek is." Gerrit is het daarmee eens: "Dus als iets niet zint dan mag een journalist geen verslag doen, alleen in eigen voordeel wel. Begint verdacht veel te lijken op bepaalde landen waar persvrijheid ook niet meer bestaat. Ronduit belachelijk dit!"
Aniek snapt niet waarom de organisatie zich druk maakt: "Wat laat je je kennen als organisatie. Het is toch ook niet uitverkocht. Nou en, wat rustiger misschien op het terrein voor de bezoekers die wel gaan."
"Tja, wel een heel puberale en onvolwassen houding van Paaspop."
Marjolein denkt dat het besluit Paaspop geen goed zal doen: "Geen berichtgeving van Omroep Brabant is ook geen enthousiaste reclame om ook te komen, nu of volgend jaar!"
"Tja, wel een heel puberale en onvolwassen houding van Paaspop", vindt een andere Facebookgebruiker. "Als het je niet zint, niet uitnodigen op je 'feestje'. Terwijl dit gewoon over feitelijke berichtgeving gaat. En er bij andere evenementen precies hetzelfde aan de hand is."
Artiest Joel Borelli staat zondag op het podium in Schijndel en heeft wel een idee: "Jullie kunnen met mij mee zondag als tamboerijn rammelaar… wel met opplaksnor dan", grapt hij op Instagram. Gebruiker Thijs maakt zich - met een knipoog - een beetje zorgen om het ontbreken van Omroep Brabant: "Nóg minder mensen op Paaspop...".
Sommige mensen zijn het wel eens met de festivalorganisatie. "Tja je bent vrij te weigeren wie je maar wilt", schrijft Germain. "Belachelijk ook hoe de media in hun zoektocht naar nieuws altijd op zoek zijn naar eigen gewin", vindt Johan. "Goede actie Paaspop!"
Ook andere media schrijven over de actie van Paaspop. Onder andere NU.nl, RTL Nieuws en het Brabants Dagblad besteden er aandacht aan op hun websites.
