Heiwerk oorzaak verzakking spoor bij Vught, treinen rijden zaterdag weer

Gisteren om 21:38 • Aangepast gisteren om 22:35

Heiwerkzaamheden langs het spoor zijn de oorzaak van de verzakking van de treinrails bij Vught. Dat meldt ProRail na onderzoek. Het probleem wordt vrijdagnacht hersteld, waardoor er zaterdagochtend weer treinen kunnen rijden.

Profielfoto van Jos Verkuijlen
Geschreven door

Door het heien is de bodem onder het spoor iets ingeklonken. De verzakking is inmiddels gestopt. Eerder werd nog gedacht dat water mogelijk een rol speelde, maar dat blijkt volgens ProRail niet het geval.

Vrijdag werd duidelijk dat een deel van het spoor bij Vught flink was verzakt. Daardoor reden er geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg en tussen Den Bosch en Boxtel. Op beelden was te zien dat het spoor duidelijk scheef lag.

Een speciale machine gaat de rails weer recht leggen
Om het spoor weer veilig te maken, wordt een speciale machine ingezet. Deze zogenoemde stopmachine brengt het spoor opnieuw op hoogte en legt het recht. De werkzaamheden worden vannacht uitgevoerd en moeten voor het einde van de buitendienststelling klaar zijn.

Door de storing lag het treinverkeer de hele avond stil. NS zette bussen in, maar waarschuwde dat het erg druk kon worden omdat er normaal veel treinen rijden op deze trajecten. Op station Den Bosch ontstonden lange rijen van reizigers die probeerden hun reis voort te zetten.

In Vught ligt een nieuw spoorbed
Volgens ProRail zijn de meeste spoorbedden al zo’n 150 jaar oud en daardoor stevig ingeklonken. In dit geval zorgden de werkzaamheden in de omgeving er toch voor dat de ondergrond verzakte.

Als alles volgens planning verloopt, rijden de treinen zaterdagochtend weer volgens schema.

Lees ook

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.