Ontdek

Transformanten Hoeven in oktober voor rechter

26 september 2011 om 18:42 • Aangepast 27 september 2025 om 04:54

Het strafproces tegen twee leden van de Orde der Transformanten in Hoeven gaat 31 oktober verder. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) in Rotterdam dinsdag tegen Omroep Brabant gezegd.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Justitie verdenkt de leden van de geloofsgemeenschap van poging tot moord op zakenman Frits Bebelaar in augustus 2008 in Rotterdam. Volgens het OM gaat het volgende maand om een tussentijdse zitting. De inhoudelijke behandeling volgt naar verwachting in januari.
Vrijgelaten
De twee leden van de orde, Patric van G. en Pieter van W. zijn al sinds 2009 op vrije voeten. De rechtbank besloot toen dat ze na negen maanden voorarrest moesten worden vrijgelaten. Ondertussen ging het onderzoek naar de moordaanslag door.
Schietpartij
Frits Bebelaar overleefde ternauwernood de schoten voor zijn huis in de Rotterdamse wijk Kralingen. Hij werd onder meer in zijn nek geraakt. Al op de dag van de schietpartij wees hij de Orde uit Hoeven aan als dader. De leden van de Hoevense leefgemeenschap zouden de zakenman uit de weg hebben willen ruimen omdat hij op internet een lastercampagne tegen de orde was begonnen. Het slachtoffer zou het er niet mee eens zijn dat zijn vriendin zich bij de christelijke beweging had aangesloten.






App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.