112-nieuws: 400 kilo vuurwerk in beslag genomen • vechtpartij in Eindhoven
Liveblog
Auto vat spontaan vlam in Helmond
Een auto is donderdagavond spontaan in brand gevlogen op het Antonianenpad in Helmond De auto stond stil voor een stoplicht toen er plotseling rook onder de motorkap vandaan kwam. De bestuurder parkeerde zijn auto op een zandpad. Daar brandde de auto uit.
Motorcrossers aangehouden in Zoomland bij Bergen op Zoom
Twee motorcrossers zijn dinsdag aangehouden in het natuurgebied Zoomland bij Bergen op Zoom. Dat gebeurde nadat zij gezien waren door een medewerker van Brabants landschap. Crossen in een Natura2000 gebied is verboden. Beide crossers hebben een proces-verbaal gekregen.
400 kilo vuurwerk in beslag genomen bij actie in natuurgebieden
In de natuurgebieden bij Tilburg en Breda is donderdag in totaal vierhonderd kilo vuurwerk in beslag genomen. Dat gebeurde tijdens een actie tegen het gebruik van vuurwerk in de natuur.
Tijdens de actie werden verschillende processen-verbaal uitgedeeld, onder meer voor het negeren van een stopteken. Ook in de natuurgebieden in de grensstreek werd gecontroleerd. Aan de actie namen onder meer Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, politie en boa’s deel.
Vuurwerk zorgt voor veel natuurschade. Zo worden vleermuizen en eekhoorns uit hun winterslaap gehaald. Ook raken reeën de weg kwijt en kunnen vogels een hartstilstand krijgen.
Drie mannen met elkaar op de vuist bij station Eindhoven
De politie heeft donderdagmiddag een man opgepakt na een vechtpartij op het station in Eindhoven. Drie mannen waren daar met elkaar op de vuist gegaan. De mannen kennen elkaar, volgens een politiewoordvoerder. Een man van het drietal had een mes bij zich. Niemand raakte gewond, maar de man die dat bij zich had, een 40-jarige man uit Budel, is opgepakt.
Auto botst met fietser in Best
Een auto is donderdagmiddag rond tien voor twee gebotst met een fietser in Best. Op de kruising van de Sonseweg (N260) en de Molenheideweg ging het mis. De fietser is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
Botsing in Eindhoven
Twee auto's zijn donderdagmiddag op elkaar gebotst op de Vaartbroek in Eindhoven. Vermoedelijk gaf een van de bestuurders geen voorrang. Een kind dat in een van de auto’s zat, is nagekeken in een toegesnelde ambulance.
Weer drukte op de weg richting Antwerpen, rustiger dan eerder
Het is donderdag opnieuw druk op de snelwegen richting Antwerpen. Net zoals eerder deze week gaan veel Nederlanders vanwege de lockdown in eigen land een dagje winkelen in België. Volgens de ANWB is het donderdag wel rustiger dan voorgaande dagen.
In de ochtend stond er nog een lange file op de A58 richting Antwerpen. Dit kwam door een ongeluk. "Afgelopen dagen zagen we tot ongeveer 14.00 uur wel files, maar dit keer zijn die eerder opgelost." Over de grens in België zijn wel enkele vertragingen, maar die zijn volgens de ANWB "niet noemenswaardig."
De NS waarschuwt nog steeds dat het te druk is in treinen tussen Nederland en België. Hierdoor is voldoende afstand houden onmogelijk. De spoorwegmaatschappij raadt af met de trein naar België te reizen, tenzij het noodzakelijk is.
Onbekende mannen reizen stiekem mee met vrachtwagen
In een lossende vrachtwagen in Waalwijk werden drie 'vreemdelingen' gevonden. Dat meldt de politie. De mensen zijn vermoedelijk stiekem in de vrachtwagen geklommen. Dat is gebeurd in een ander land. Het gaat om drie mannen van 20, 21 en 26 die illegaal in Nederland zijn.
Hoe de politie de mannen op het spoor is gekomen is onduidelijk. De Koninklijke Marechaussee en de vreemdelingenpolitie doen verder onderzoek.
Medicijnendiefstal apotheek Oss
Bij een apotheek in Oss zijn woensdagnacht medicijnen gestolen. Bij verkeerd gebruik kunnen deze gevaarlijk zijn.
Botsing op N267 bij Heesbeen
Op de Heusdensebrug (N267) tussen Heesbeen en Wijk en Aalburg heeft donderdagmorgen een kop-staartbotsing plaatsgevonden. Een moeder en kindje zijn uit voorzorg ter controle per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
Het voorste voertuig zou hebben geremd omdat er een grote witte vogel, vermoedelijk een zwaan, voor zijn auto op de rijbaan ging landen. Een tweede auto had dit niet snel genoeg in de gaten en reed er tegenaan.
Brievenbussen opgeblazen van appartementencomplex in Den Bosch
Brievenbussen in een appartementencomplex aan het Carolushof in Den Bosch zijn woensdagavond opgeblazen met zwaar vuurwerk. Er is flinke schade.
File op A58 na ongeluk
Tussen Bavel en knooppunt Galder ontstond door een ongeluk donderdagmorgen file. De rechterrijstrook in de rijrichting Breda werd tijdelijk afgesloten. Op het hoogtepunt stond er zo'n 45 minuten vertraging.
Gasflessen ontploft bij oliebollenkraam in Breda
Bij een oliebollenkraam bij Breepark aan de Bavelseparklaan in Breda zijn donderdagmorgen meerdere gasflessen ontploft. Hierbij is iemand zwaargewond geraakt. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Ook een tweede slachtoffer moest met verwondingen naar het ziekenhuis. Een derde slachtoffer raakte lichtgewond en is ter plekke verzorgd.
Geen treinen tussen Oss en Den Bosch
Tussen Oss en 's-Hertogenbosch rijden er geen treinen door een defecte trein. Naar verwachting duurt dit tot ongeveer elf uur.
2 lichtgewonden bij botsing Tilburg
Bij een botsing tussen twee auto's op de kruising Ringbaan-West en de Baronielaan in Tilburg zijn donderdagmorgen twee lichtgewonden gevallen. Vermoedelijk heeft een van de auto's een rood verkeerslicht genegeerd. Twee mensen zijn nagekeken door toegesneld ambulancepersoneel. Ze hoefden niet mee naar het ziekenhuis. Het kruispunt werd tijdelijk afgesloten.
Fietser moet pinpas afstaan onder bedreiging
Een fietser is woensdagavond rond elf uur door drie daders van zijn fiets getrokken langs het kanaal richting de Letostraat in Tilburg. Hij moest zijn pinpas afgeven. De politie is op zoek naar getuigen.
Veelpleger aangehouden, die op een gestolen bromfiets reed
De politie in Vught heeft woensdagavond een veelpleger aangehouden, die op een gestolen bromfiets reed. Dat twittert wijkagent Marcel de Rouw.
Man moest nog celstraf uitzitten
In Uden heeft de politie woensdagavond laat iemand aangehouden, die gesignaleerd stond vanwege een openstaande gevangenisstraf. Dat twittert een wijkagent. De aanhouding gebeurde tijdens een vuurwerkactie. Meer details ontbreken. Tijdens diezelfde actie pakte de politie ook twee mensen op, omdat ze illegaal vuurwerk op zak hadden. Op een foto is onder meer een cobra te zien.
Twee auto's in brand gestoken op beruchte kruising in Veen
Twee auto's zijn woensdagavond laat in brand gestoken op de beruchte kruising van de Witboomstraat in Veen. De eerste ging rond elf uur in vlammen op. Een uur later was het weer raak, toen weer een auto door de brandweer moest worden geblust.
LEES OOK: Twee auto's in brand gestoken op beruchte kruising in Veen
Bergingen van flat gelucht na rookontwikkeling hete scooteraccu
De brandweer van Eindhoven is woensdagavond laat urenlang bezig geweest met de accu van een elektrische scooter, die veel rookoverlast in een flat veroorzaakte. De scooter stond in een fietsenstalling in de flat aan de Generaal Knooplaan en was zo warm dat deze in brand vloog. Voordat de brandweer er was, verspreidde veel witte rook zich door de gangen van het gebouw.
Het duurde zeker een halfuur voordat de brandweer de accu van de scooter af wist te halen. Deze is in een gat in de grond gegooid en onder water gezet. Bij de brand kwam zoveel rook vrij dat de alle bergingen op de begane grond geventileerd moesten worden. De berging van bewoners die niet thuis waren, zijn opengebroken met een ram. Er raakte niemand gewond.