Brand in pand waar arbeidsmigranten wonen: brandweer rukt fors uit
In een pand aan de Hoofdstraat in Schijndel is zondagmorgen brand uitgebroken. In het pand woonden acht arbeidsmigranten en er is een Egyptisch restaurant gevestigd. Er is volgens de brandweer niemand gewond geraakt, al ging aanvankelijk wel het gerucht dat dit het geval was. De oorzaak van de brand is onbekend. De bewoners kunnen voorlopig niet terugkeren.
Het vuur woedt in een houten aanbouw op de eerste verdieping. Volgens buren stonden bewoners van het pand - met koffers en al - buiten toen de vlammen uit het gebouw sloegen.
De brand werd rond acht uur gemeld. Brandweerkorpsen uit Schijndel, Sint-Michielsgestel en Veghel zijn uitgerukt.
Om halfnegen was een van de brandweerteams al teruggekeerd naar de kazerne en werd het sein brand meester gegeven. Ook een hoogwerker was toen niet meer nodig. Ambulancemedewerkers die ook waren ingeschakeld, hoefden niet in actie te komen. Agenten hielden een oogje in het zeil.
"Opeens was er vuur, het was heel erg."
Tijdens het blussen stonden de bewoners van het pand toe te kijken, op badslippers. "Ik was aan het slapen", vertelt één van hen. "Opeens was er vuur. Het was heel eng."
Een woordvoerder van de brandweer vermoedt dat de brand is begonnen in een barbecue. Vooral de bovenwoning heeft veel schade opgelopen en dat betekent volgens hem dat de bewoners voorlopig moeten uitkijken naar een andere huisvesting. De shoarmazaak liep waterschade op: het water druppelt hier naar binnen.

