Stalen kogeltjes vernielen ramen in woonwijk: ‘Dit is levensgevaarlijk’
"We waren maandagavond aan het eten in de tuin toen we flinke klap op het dakraam hoorden", vertelt bewoner Ron Zijpveld. "We schrokken ontzettend. Het was een flinke klap op het raam, want het dakraam is helemaal verbrijzeld."
Eenmaal bijgekomen van de schrik zag Ron de boosdoener op de grond liggen: een stalen balletje van een centimeter groot. Het was dwars door het glas heen geschoten. "Dit had heel anders kunnen aflopen. Het is wachten tot er gewonden vallen", zegt de bezorgde bewoner.
Het verbrijzelde dakraam staat niet op zichzelf, de problemen met de afgeschoten stalen balletjes spelen al langer. "Er worden vaker balletjes in tuinen gevonden. Veel dakkoepels, dakramen en tuindeuren hebben sterretjes opgelopen", zegt Ron.
"De balletjes gaan dwars door glas heen."
Bij buurman Mark belandde drie jaar geleden een balletje op zijn dakraam. "Het raam heeft een flinke kras opgelopen. We dachten eerst aan een kwajongensstreek, want het is anderhalf jaar rustig geweest. Maar nu is het weer begonnen", zegt de buurman.
Mark heeft zelfs maatregelen genomen om te voorkomen dat zijn dochter iets overkomt. "De balletjes komen keihard aan en gaan dwars door glas heen. Mijn dochter speelt hier gewoon in de tuin en daar maken we ons zorgen om. We hebben haar al naar een slaapkamer aan de andere kant van huis verplaatst om te voorkomen dat het glas springt", vertelt hij.
Ron en andere buurtbewoners denken dat de balletjes afgeschoten worden met een katapult vanaf kant van de Randweg. "Je hoort geen knal alsof er een geweer afgaat. Misschien heeft iemand last van duiven en heeft hij of zij geen idee waar de balletjes terechtkomen, maar het is levensgevaarlijk. Ik hoop dat het stopt, want ik ben er helemaal klaar mee", zegt hij.
Voor de buurtbewoners is de maat vol. Ze hebben aangifte gedaan van de vernielingen en hopen dat de politie snel de dader vindt. "Je moet gewoon rustig in je eigen tuin kunnen zitten", sluit Ron af.