Ontdek

Oud-judoka Roy Meyer maakt overstap naar MMA: 'Sportieve jaren benutten'

Vandaag om 07:40 • Aangepast vandaag om 08:06

Na een glansrijke judocarrière en een sportief uitstapje als bokser wil Roy Meyer uit Breda naam gaan maken als kooivechter. De 35-jarige topsporter maakt de overstap naar Levels Fight League (LFL), de grootste mixed martial arts (MMA)-organisatie in Nederland.

Profielfoto van Evie HendriksProfielfoto van NOS
Geschreven door

"Ik wil de sportieve jaren die ik heb maximaal benutten, dan kom je automatisch terecht bij MMA. Je hebt in die sport veel voordeel bij een judo-achtergrond. Het enige wat je daar nog bij moet doen, is goed leren slaan en trappen", vertelt de voormalig judoka tegen de NOS.

De stap van Meyer past in de trend van het in Nederland steeds populairder wordende MMA. Het aantal gevechten in ons land neemt toe, het publiek weet ze te vinden en eerder werd de overstap naar LFL al gemaakt door zesvoudig wereldkampioen in het lichtgewicht Tyjani Beztati en Rigters, Rico Verhoevens uitdager om de wereldtitel in het zwaargewicht bij Glory.

Snel overtuigd
LFL is met het vastleggen van de grote namen steeds groter aan het worden. Eigenaar Donovan Panayiotis kan zijn geluk dan ook niet op. "Het is, net als bij Rigters, een enorm compliment dat Meyer naar ons komt. Wij hebben hem eens uitgenodigd voor een avond bij onze gevechten en daarna was hij meteen overtuigd. Ik wil die titel, zei hij na afloop meteen."

"Roy is echt een persoonlijkheid", vervolgt Panayiotis. "We gaan veel plezier aan hem beleven en hij kan écht goed vechten. Hij heeft ook precies de juiste mentaliteit. Als je op de Olympische Spelen kan staan, kun je ook de wereldtitel bij ons pakken."

In de kijker
LFL wordt voor vechtsporters steeds interessanter omdat zij via de Nederlandse organisatie de kans krijgen om zich in de kijker te vechten bij de Amerikaanse organisatie UFC. Bij die organisatie valt het grote geld te verdienen, maar daar komen Nederlandse MMA-vechters niet zomaar binnen.

Meyer, die drie keer WK-brons won en twee keer brons pakte op het EK, wil via LFL dan ook gaan voor het 'hoogst haalbare' in zijn nieuwe sport. "Ik denk aan de UFC. Het lijkt me prachtig om daar te vechten. Daarnaast wil ik ook wereldkampioen worden en ik wil bij de grootste organisaties gaan vechten in de toekomst."

Wat is UFC?
De UFC, ontstaan in 1993, is de grootste vechtsportorganisatie en daarmee ook de grootste MMA-organisatie ter wereld. MMA staat voor mixed martial arts en is een combinatie van verschillende vechtkunsten. MMA-vechters hebben diverse achtergronden. Sommigen hebben hun basis in het kickboksen liggen, anderen in bijvoorbeeld het worstelen.

En daar gaat zijn judo-achtergrond hem zeker bij helpen, vertelt hij. Tegenstanders moeten wat hem betreft bang zijn als Meyer dicht in de buurt komt.

"Als ik iemand vastgrijp, weet ik gelijk waar ik naartoe moet en hoe ik iemand uit kan schakelen. Maar bij het MMA moet je meer kunnen dan iemand op de grond leggen en bijvoorbeeld een armklem toepassen. In deze sport moet je heel compleet zijn. Je kan ook iemand een knietje of een elleboog geven of een trap in het gezicht."

Boks uitstapje
De afgelopen tijd heeft Meyer ook al even kunnen oefenen met het uitdelen van stoten, want na zijn judocarrière zette de olympiër eerst stappen in de boksring. Voor tv-programma 'Boxing Influencers' nam hij het op tegen voormalig kickboksgrootheid Melvin Manhoef en won.

Vechtsportliefhebbers kunnen Meyer en Rigters op 26 september hun MMA-debuut zien maken in de Maaspoort in Den Bosch. Meyer is ervan overtuigd te kunnen winnen van ervaren MMA-vechters: "Ik ga voor een absoluut spektakel zorgen. Ik ga maar voor één manier van winnen en dat is een spectaculaire. Als ik aan de beurt ben: knipper niet met je ogen, want het kan zo gedaan zijn."

Lees ook

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.