VIDEO

Paaspop kan na 3 jaar eindelijk weer los: 'Wordt de mooiste editie ooit'

8 april 2022 om 15:33 • Aangepast 19 april 2022 om 16:21
nl
Twee jaar op rij moest de organisatie van Paaspop het festivalterrein op het laatste moment weer afbreken, maar dit jaar gaat het toch echt gebeuren. Er gelden geen coronaregels meer, dus het festival kan over zes dagen ein-de-lijk van start. De opbouw is vrijdag in volle gang. "We zijn heel blij. Het wordt dit jaar weer zoals het altijd is geweest", zegt festivaldirecteur Peter Sanders.

Trots loopt Sanders vrijdag over het weiland in Schijndel waar volgende week elke dag 35.000 mensen zullen staan. Het personeel is druk bezig met de opbouw van het festivalterrein. In 2020 en 2021 was dat ook zo, maar toen gooide het coronavirus telkens op het laatste moment roet in het eten en moest alles weer worden afgebroken.

"Vooral vorig jaar was frustrerend", vertelt Sanders. "Toen hadden we het festival op tijd verzet naar september, maar mochten we toch niet doorgaan. We stonden half opgebouwd en moesten weer afbreken", herinnert de festivaldirecteur zich.

In september wist de organisatie het nog op te lossen met een heel kleinschalig Paaspop XS, waar 750 mensen welkom waren. Maar dit jaar kunnen duizenden bezoekers weer genieten van Paaspop in volle glorie. "Het voelt helemaal geweldig. We hebben wat dingen verbeterd en ik ben zelf ook onder de indruk van wat we nu aan het bouwen zijn."

"Ik ben er niet negatief onder geweest, het was ook wel een goede tijd."

De twee coronajaren hebben gelukkig niet alleen maar ellende gebracht, maar volgens Sanders ook goede dingen opgeleverd. "We hebben die jaren heel goed gebruikt om verder aan de organisatie te werken. We hebben ook festivals overgenomen. Dus nee, ik ben er niet negatief onder geweest. Het was ook wel weer een goede tijd."

Maar dat Paaspop volgende week weer los mag, is volgens Sanders toch wel veel en veel beter. "We zijn organisatoren en we hebben niks georganiseerd, dat was wel jammer. Dus ik ben nu echt helemaal blij."

"We zijn 's middags gestopt met bouwen, want het was niet verantwoord."

De mooiste tijd van het jaar, noemt de directeur deze weken zelfs. "We zijn hier zo'n zes weken aan het opbouwen en we hebben dan ook ons kantoor hier op locatie, dat is supergezellig. Het is een mooie tijd en het wordt met iedere seconde mooier."

Met nog zes dagen te gaan, staat het terrein inmiddels al goed volgebouwd. Maar donderdag was er toch een kleine tegenslag voor de organisatie: vanwege het slechte weer moest de opbouw worden gestaakt. "Met windstoten van wel negentig kilometer per uur was het een moeilijke dag. We zijn 's middags gestopt met bouwen, want het was niet verantwoord."

Maar het mag de pret niet drukken: zondag wordt de verloren tijd gewoon ingehaald. "Een kleine tegenslag, maar we liggen goed op schema." De organisator heeft er in ieder geval enorm veel zin in. "Dit wordt de mooiste editie ooit. Dat zeg ik iedere keer, maar dat denk ik oprecht", lacht Sanders.

LEES OOK:

Paaspop moet weer afbreken: 'Ik kan er met mijn verstand niet bij'

Toch een beetje Paaspop dit weekend: 'We maken er een mooi feest van'

Paaspop wil snel duidelijkheid over doorgaan en stapt naar de rechter

Opbouw van Paaspop gaat gewoon door: 'Afgelasten is op dit moment geen optie'

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!