Meer verkeer op de snelwegen: 75% van het aantal auto's van voor corona
Ondanks de coronacrisis, blijft het verkeer op de Brabantse snelwegen toenemen. Inmiddels zitten we weer op 75% van de hoeveelheid auto's van voor de coronamaatregelen. Dat blijkt uit een steekproef van Omroep Brabant.
De hoeveelheid verkeer begon een week eerder al te toe te nemen, na een scherpe daling sinds het begin van de coronacrisis. Het laagste punt lag rond 24 maart, toen de maatregelen zo'n twee weken van kracht waren.
Stijging zet door
In de grafiek is te zien dat de stijging die is ingezet doorzet. Op de vier drukke Brabantse snelwegen die Omroep Brabant onder de loep nam, is het verkeer nog verder toegenomen.
Op dit moment is het meivakantie, maar dat staat een verdere stijging niet in de weg. Mensen nemen weer vaker de auto en gezien de drukte tijdens de spitsuren ook vaak om weer naar het werk te gaan.
LEES OOK:
Aantal coronapatiënten op de Brabantse ic's daalt binnen 24 uur van 101 naar 89
Door al het handenwassen ligt smetvrees op de loer: 'Sommige mensen raken geobsedeerd'
Mandy (34) lag op de ic met corona en wil meer positieve verhalen: 'Je leest alleen negativiteit'
Deze video legt uit waarom het nodig is om 1,5 meter afstand te houden:
