Bewoner die inbreker overmeestert in eigen huis wordt niet vervolgdDe bewoner die donderdagavond een inbreker overmeesterde in een huis in Eindhoven wordt niet vervolgd. Het leek er eerst op dat de dief ernstig gewond was geraakt tijdens een worsteling met de bewoner, maar dat ligt toch anders, meldt de politie dinsdag.0:25
Tbc-besmetting bij PSV: eind van de week uitslag van contactonderzoekDe GGD Brabant-Zuidoost verwacht aan het eind van de week de uitslagen van het bron- en contactonderzoek dat is gedaan nadat een tbc-besmetting werd geconstateerd bij een PSV-speler. Een GGD-woordvoerster zegt niet hoeveel mensen zijn onderzocht. Volgens een woordvoerder van PSV zijn er 'vooralsnog geen signalen' dat de wedstrijd tegen Ajax zondag in gevaar is.
Echtpaar uit Son overleden na tragisch tuktuk-ongeluk5 uur geledenDe man van de 53-jarige vrouw uit Son die vorige week in Sri Lanka door een ongeluk om het leven kwam, is maandag ook overleden. De man van 50 zat bij haar in de tuktuk die in botsing kwam met een vrachtwagen.
VERGEZOCHTFriso helpt miljoenen mensen in de sloppenwijken van Bangkok2 uur geledenVraag een 13-jarige waar hij blij van wordt en het antwoord is hoogstwaarschijnlijk gamen met vrienden of voetballen op het veldje in de buurt. Voor Friso Poldervaart was het niet anders. Totdat hij als klein jochie in de ban raakte van Thailand. Inmiddels is Bangkok al dertien jaar zijn thuis. Hier werkt hij aan een ongekende missie die meer dan een miljoen levens naar grote hoogten heeft getild.
Zorgen om man die bewegingsloos in auto ligt, blijkt slapende dief te zijn1 uur geledenDe politie ging maandagnacht naar een parkeerplaats aan de Beyerd in Breda omdat een man daar medische hulp nodig zou hebben. De man bleek echter in zijn auto in slaap te zijn gevallen. Na controle bleek hij wel een dief te zijn.
Veel meldingen over mysterieus licht boven Brabant14 uur geledenVeel Brabanders meldden maandagavond dat ze een vreemd licht hebben gezien in de lucht. Het schouwspel was rond negen uur op verschillende plaatsen in de provincie te zien. Omroep Brabant ontving foto's en beelden van het opmerkelijke lichtverschijnsel.
Vies luchtje hangt boven Brabant, oorzaak nog onbekend5 uur geledenDe meldkamers van de brandweer en de milieudienst ontvingen maandagavond meerdere meldingen van stankoverlast vanuit onder meer Midden- en West-Brabant. De geur deed denken aan campinggas. Het onderzoek van de Kustwacht heeft 'geen aanwijsbare bron' opgeleverd, meldt de veiligheidsregio.
KNVB informeert bij PSV over speler met tuberculose2 uur geledenDe KNVB neemt dinsdag contact op met PSV om te informeren naar de situatie bij de club. De nummer 2 van de Eredivisie bracht maandag naar buiten dat een speler uit het eerste elftal besmet is met tuberculose. Bronnen bevestigden eerder al dat het gaat om de 36-jarige Spanjaard Lucas Pérez, die pas een maand in dienst is bij PSV.
Jo begeleidt bij deze kleine club judoka's naar de top, zoals Quinn3 uur geledenMet zo'n honderd leden is Judoclub Berlicum een 'kleintje' op grote wedstrijden. Maar als je kijkt naar prestaties is de club de beste van Brabant en een van de beste van Nederland, zo bleek onlangs op het NK -21. Eén van de grote beloften is Quinn Hulshof (20) uit Vinkel. Onder de hoede van hoofdtrainer Jo Gevers timmert hij vanuit Middelrode aan de weg.
Deze overvallers stonden plots in slaapkamer van Bart en Sara6 uur geledenBart en Sara werden in november vorig jaar overvallen in hun slaap. Midden in de nacht stonden er drie mannen met pistolen en een mes in hun slaapkamer aan de Maastrichterweg in Valkenswaard. De overvallers zijn nog altijd niet gepakt en daarom is de zaak dinsdagavond te zien bij het programma Opsporing Verzocht. "We denken er nog iedere dag aan", vertelt Sara in het radioprogramma Afslag Zuid.
VideoHuis met hennepplantage blijkt van raadslid: 'Dit doet wel wat met me'15 uur geledenHet huis in Helvoirt waar maandagmiddag een hennepkwekerij is gevonden, is eigendom van fractievoorzitter Martien Vromans van SamenLokaal in Vught. Dat bevestigt Vromans na vragen van Omroep Brabant. Vromans zegt dat hij niets wist van de hennepkwekerij en geeft aan dat de politie de zaak onderzoekt.
Rouw na overlijden 13-jarige Noud: 'Jongeren moeten leren samen te rouwen'5 uur geledenHet overlijden van de 13-jarige Noud afgelopen zaterdag bij een verkeersongeval laat zijn middelbare school in diepe rouw achter. Voor veel klasgenoten is het de eerste keer dat ze in aanraking komen met de dood. Rouwdeskundige Riet Fiddelaers-Jaspers weet hoe je moet helpen bij het verwerken van dit verlies.
Jonge Noud (13) verongelukt op weg naar bijbaantje, dorp in diepe rouw19 uur geledenHet dramatische overlijden van Noud van Elderen dit weekend heeft grote impact op iedereen in zijn omgeving. Noud (13) kwam zaterdag om het leven bij een aanrijding op de Beerseweg in Diessen. Bij zijn school, het Pius X-College in Bladel en ook het bedrijf waar hij naar op weg was voor zijn bijbaantje, is de shock groot.
Liveblog112-nieuws: autospiegels gestolen • kapotte vrachtwagen op A597 uur geledenIn dit liveblog houden we je deze dinsdag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in Brabant. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen van dit liveblog? Klik dan op het belletje.
1:11Vrouw om niets ernstig mishandeld: 'Zoveel geweld moet opgevallen zijn'17 uur geledenZomaar uit het niets wordt een vrouw op 16 januari om half acht in de ochtend ernstig mishandeld. Dat gebeurt in een steegje bij de Parkstraat in Breda. Er is zoveel geweld gebruikt dat het iemand opgevallen moet zijn, zegt de politie in opsporingsprogramma Bureau Brabant. De woordvoerder roept getuigen op zich te melden. "Als ik niet zo had gereageerd, was ik er nu waarschijnlijk niet meer", zei de vrouw eerder al tegen Omroep Brabant.
Brand gesticht in trappenhal, bewoners via balkon uit pand gehaald15 uur geledenEen aantal bewoners van een appartementencomplex aan de Fakkellaan in Eindhoven is maandagavond door de brandweer van het balkon gehaald. In de trappenhal van het complex was brand gesticht.
OM verdenkt Peter Gillis van meerdere mishandelingen van ex Nicol17 uur geledenPeter Gillis wordt niet meer verdacht van één, maar van meerdere mishandelingen van zijn ex-partner Nicol Kremers. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank in Den Bosch. De zaak, die maandag zou dienen bij de politiechter, is uitgesteld.
Grote onrust over azc in Berlicum: zo reageren buren Sabine en René17 uur geledenIn Berlicum wordt sinds vorige week hevig geprotesteerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum. Als dat er komt, krijgen René van Blaricum en Sabine Frunt 270 nieuwe buren. Het beoogde terrein staat bijna in hun achtertuin.
'Besmette PSV-speler is Spaanse spits Lucas Pérez'19 uur geledenDe PSV-speler die besmet is met tuberculose is Lucas Pérez, schrijft De Telegraaf op basis van bronnen in Spanje. De Spaanse spits, pas een maand bij PSV, is daardoor langdurig uit de roulatie. Ook is het hoogst twijfelachtig of hij dit seizoen nog in actie zal kunnen komen.
Hennepkwekerij met ruim 1000 planten ontdekt, bewoner aangehouden18 uur geledenIn een huis aan de Weegbree in Helvoirt is maandag een hennepkwekerij gevonden met duizend planten. De politie kwam de kwekerij op het spoor na een tip. De bewoner van het huis is aangehouden en meegenomen naar het bureau.
Zo vervoer je jouw huisdier op een veilige manier in de auto18 uur geledenBaasjes zien vaak geen gevaar als hun huisdier op de achterbank van de auto zit, terwijl dit hele gevaarlijke situaties kan opleveren. Dat merkt het Landelijk InformatieCentrum Gezelschapsdieren (LICG). Door je hond, kat of konijn op een bepaalde plek in de auto te zetten met een stevig systeem zijn jij en huisdier veilig onderweg. "Een kat van vier kilo vliegt zo door de voorruit."