'Na sluiting kliniek start genezer opnieuw met onbewezen kankertherapieën'Een alternatief genezer in Waalre biedt uitbehandelde kankerpatiënten dure, onbewezen therapieën aan. Dat blijkt uit onderzoek van Follow The Money (FTM). De behandelaar werd door de Inspectie al eens op de vingers getikt, maar gaat in een nieuwe kliniek gewoon met zijn praktijken verder.
Agent lost schot bij aanhoudingBij een aanhouding in Dorst heeft een agent vrijdagnacht een schot gelost. De politie kreeg rond twee uur 's nachts meerdere meldingen dat een man een vrouw mishandelde en haar een huis binnen sleurde aan de Rijksweg in Dorst. Een getuige zou een vuurwapen gezien hebben en een andere getuige hoorde dat de man daarmee dreigde.
Zeker 13 doden door illegale slaappillen, rol voor twee Brabanders3 uur geledenZeker 13 mensen zijn overleden na het slikken van illegale slaappillen die onder meer verkocht werden door twee mannen uit Breda. De mannen zijn vorige maand al opgepakt, maar nu blijkt de schade groter te zijn dan eerder gedacht. Dat blijkt uit een inventarisatie van het Erasmus MC op verzoek van de NOS.
LIVEBLOG112-nieuws: Agent lost schot bij aanhouding • Brommobiel beschadigd door vuurwerk in OssZojuistIn dit liveblog houden we je deze zaterdag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in Brabant. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen van dit liveblog? Klik dan op het belletje.
Winkel verkoopt ‘EU’ runderoren uit Turkije: ‘Zou verboden moeten zijn’5 uur geledenDierenwinkel Zooplus verkoopt gedroogde runderoren van verschillende merken en claimt dat deze afkomstig zijn uit de Europese Unie (EU). Dat is echter niet waar, zo blijkt uit onderzoek van Omroep Brabant. Dierenrechtenorganisatie Animal Rights maakt zich zorgen.
VIDEOVoorbijganger vindt dode man (18) op weg, verdachte aangehouden7 uur geledenOp de Kesselseweg in Maren-Kessel vond een voorbijganger vrijdagnacht rond halfvier een overleden man. De politie gaat ervan uit dat het slachtoffer, een 18-jarige uit Berlicum, is aangereden. Het zou gaan om een fietser.
STUIFMAILDit diertje dat Peter zag, had zelfs Frans nog nooit gezien5 uur geledenBoswachter Frans Kapteijns deelt wekelijks zijn kennis van de natuur. Iedereen kan vragen insturen via [email protected]. Dit keer besteedt Frans onder meer aandacht aan een zeldzame nachtvlinder in Drunen, een kleine vogelspin en een goudvliesbundelzwam. Deel twee van deze Stuifmail wordt zondagochtend gepubliceerd.
VERVLOGEN VERLEDENDit misdadigerskerkhof is weg, maar de lijken (en geesten) zijn er nog3 uur geledenSlechts twee mensen zijn begraven op dit verdwenen kerkhof dat in de volksmond het misdadigerskerkhof heet. Alleen een bordje herinnert nog aan deze plek waar menigeen witte schimmen heeft zien ronddwalen en akelig gegil heeft gehoord. Het zouden de dolende zielen van Balthazar en Adriaan zijn wier lichamen nog altijd hier liggen.
Deze sportieve arts in opleiding geniet van afzien in de modder5 uur geledenVoor veel atleten is het cross-seizoen de ideale voorbereiding op de baan. Marit Griep (21) ziet het crossen juist als de mooiste periode van het jaar. De Oosterhoutse geniet van het rennen op onverhard terrein en mag zich zondag 14 december laten zien op het EK Cross Country in Portugal. “Als er overal modder ligt, dan ben ik extra blij.”
VIDEOVoetganger geschept, automobilist rijdt door maar meldt zich later alsnog7 uur geledenEen man is vrijdagavond ernstig gewond geraakt op de Deltaweg in Helmond. De voetganger zou door een automobilist zijn geschept. De bestuurder van de auto reed door, maar meldde zich later alsnog bij de politie.
VIDEODrie auto's botsen op elkaar in Breda, een wiel breekt af8 uur geledenDrie auto's zijn vrijdagavond op elkaar gebotst op de Academiesingel, vlakbij de Koning Willem-Alexanderbrug, in Breda. Bij een auto brak een wiel af.
Provincie stemt dag na dreigbrieven in met vernieuwde stikstofmaatregelen19 uur geledenEen meerderheid van Provinciale Staten heeft vrijdag ingestemd met het aanpassen van het stikstofbeleid. Boeren hebben geen vergunning meer nodig om hun verouderde stallen te verduurzamen en mogen maatregelen uit een 'menukaart' gaan kiezen om hun stikstofuitstoot fors te verminderen.
Meerdere mensen ondergespoten met zwarte verf in Tilburg: 'Wat bezielt je?'20 uur geledenMeerdere mensen zijn donderdagavond rond kwart over acht op het station in Tilburg ondergespoten met zwarte verf. De politie vraagt iedereen die verf in zijn kleding heeft zich te melden en aangifte te doen.
Vergunning van 'groene' haven door de schredder door stikstofprobleem17 uur geledenDe natuurvergunning voor de bouw van een gloednieuwe elektrische containerhaven in Waalwijk is door de rechter vernietigd. Volgens de rechtbank Oost-Brabant heeft de provincie onvoldoende onderbouwd waarom de haven er mag komen, ondanks een kwetsbaar natuurgebied in de buurt. Daarmee is de geplande start van het project voorlopig van de baan. Toch legt wethouder Frank Spierings zich er niet bij neer. “Deze haven móét er komen.”
Meer koopwoningen door verkoop huurhuizen: hier moet je op letten17 uur geledenHet aantal huurwoningen dat door investeerders wordt verkocht, blijft stijgen. Goed nieuws voor starters, ziet aankoopmakelaar Erik van Poppel, want juist zij krijgen daardoor meer kansen op de woningmarkt. Wie zijn eerste huis koopt, moet volgens hem wel op een aantal zaken letten. “De sfeer moet goed zijn”, zegt hij. “Lekker ontspannen.”
'Intimiderende' brief aan Statenleden moest wel thuis bezorgd worden 18 uur geledenStatenleden voelden zich donderdag geïntimideerd toen ze thuis een brief van Farmers Defence Force kregen, afgeleverd door deurwaarders. De beroepsgroep van deurwaarders snapt het vervelende gevoel dat de Statenleden hebben ervaren, maar zegt dat de bezorging van de brief niet kon worden geweigerd.
VIDEOWethouder demonstreerde voor woningbouw, nu komt er een nieuwe wijk 18 uur geleden1200 inwoners van Volkel trokken in oktober 1990 richting het gemeentehuis in Uden om te protesteren. Zij waren het zat dat er door de vliegbasis niet gebouwd kon worden in het dorp. Maar de aanhouder wint, want anno 2025 lijkt Volkel weer op te bloeien nu er een nieuwe woonwijk komt.
Provinciale Staten dringen aan bij Tweede Kamer op ingrijpen geitenhouderij19 uur geledenDe Brabantse politiek gaat bij de Tweede Kamer erop aandringen vaart te maken met maatregelen die omwonenden van geitenhouderijen beter moeten beschermen. Deze week concludeerde de Gezondheidsraad dat mensen die in de buurt van een geitenhouderij wonen meer kans hebben op een longontsteking.
Huisarts belandt na pensioen in de cel voor misbruik van patiënt20 uur geledenOud-huisarts Pieter S. (67) uit Budel krijgt een bijzondere invulling van zijn pensioen. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde hem vrijdag tot 15 maanden cel voor het drie jaar lang misbruiken van een patiënte uit zijn praktijk. De vrouw was verstandelijk beperkt met de geestelijke leeftijd van een kleuter.
Inwoners starten petitie voor spitsstroken op N6918 uur geledenDe doorstroming en verkeersveiligheid op de N69 zitten volgens een groep inwoners van Valkenswaard en omliggende dorpen al langer in het slop. Daarom zijn zij een petitie gestart. Daarin vragen ze de provincie Noord-Brabant te onderzoeken of spitsstroken de problemen op de drukke weg kunnen verminderen.
Boxtelse clown wint Oscar van de goochelwereld: 'Een kroon op mijn werk'20 uur geledenDe Boxtelse komiek en circusartiest Erik Verkooijen (50), beter bekend als Erico, heeft onlangs de Golden Merlin Award binnen geharkt. “Ja, het is eigenlijk de Oscar van de goochel- en variétéwereld”, zegt hij over de onderscheiding die hij won als Best Comedy Entertainer.