Schipper die tegen De Zonnebloem aanvoer op staande voet ontslagenDe schipper die eind maart tegen het cruiseschip van de Bredase vereniging De Zonnebloem aanvoer, is op staande voet ontslagen. Eerder meldde de Duitse waterpolitie al dat er bloed was afgenomen bij de schipper, omdat er een vermoeden was dat hij had gedronken.
IJslandse hyperpop op songfestival heeft verdacht veel weg van nummer BZBVoor de échte Brabantse songfestivaljunkies was het zaterdagavond tijdens de finale in Basel misschien wel een feest van herkenning. Want tussen de Zweedse saunaliederen en de 'Espresso Macchiato's' door viel een zweem van een Volkelse band te horen. Op sociale media valt het kwartje bij meerdere mensen: Het nummer 'Róa' van het IJslandse hyperpopduo Væb klinkt namelijk verdacht veel als 'echte vrienden' van de band BZB (Band Zonder Banaan.)VIDEO
VIDEOKijk nu live naar de wielerklassieker Omloop der Kempen1 uur geledenDe Omloop der Kempen, de oudste wielerklassieker van Nederland, wordt voor de 76e keer verreden. Start en finish liggen in Veldhoven. Onder meer de opleidingsformaties van Soudal Quick-Step en Lotto, Metec–Solarwatt, VolkerWessels en Tarletto–Isorex zijn van de partij. De koers is nu live te zien op de website van Omroep Brabant en op tv.
LIVEBLOG112-nieuws: Gewonde door flinke botsing op kruising, auto belandt in de sloot • Man (35) aangehouden met wapen, verstopte pistool in de bosjes14 uur geledenIn dit liveblog houden we je deze zondag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in Brabant. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen van dit liveblog? Klik dan op het belletje.
VOOR ALTIJD IN ONS HARTLindy overlijdt een dag na haar bruiloft, nu is ook haar zus ziek3 uur geledenIn de ziekenhuis-kapel vol bloemen zegt Lindy uit Schijndel ‘ja’ tegen de liefde van haar leven. Een dag later sterft ze, op eerste kerstdag 2022. Twee jaar later staat haar zus Jessica tegenover een arts en volgt opnieuw een emotionele achtbaan van ziekenhuisbezoeken en onzekerheid. “We houden vast aan de positiviteit die Lindy ons meegaf. Juist nu.”
Bejaarde vrouw opgelicht en beroofd, twee mannen aangehouden4 uur geledenEen bejaarde bewoonster van een wooncomplex aan de Arnold Janssenlaan in Teteringen, waar veel ouderen wonen, is zaterdagavond opgelicht en beroofd. Twee verdachten zijn dankzij een alerte medebewoonster aangehouden.
Man (35) aangehouden met wapen, verstopte pistool in de bosjes1 uur geledenEen man is zaterdagavond aangehouden op de Seringenlaan in Steenbergen voor het bezit van een vuurwapen. De man zou in de buurt geschoten hebben, een oplettende melder schakelde de politie in. De man bleek zijn vuurwapen en een ploertendoder, een wapenstok, in een struik te hebben verstopt.
Zo volg je de kampioenswedstrijd van PSV en alle sfeer op Omroep Brabant3 uur geledenHet is lang geleden dat de ontknoping in de Eredivisie zo spannend was als dit jaar. PSV stond als koploper negen punten voor op de concurrentie, zag die omslaan in een achterstand van negen punten op Ajax, maar de Amsterdamse club bezweek de afgelopen weken onder de druk en slaat inmiddels een punt achter. Dus kan PSV alsnog kampioen worden. Bij Omroep Brabant houden we je vandaag via al onze kanalen op de hoogte van alle ontwikkelingen rond de kampioenswedstrijd.
In dit dorp zijn ze 'varend schroot' beu: 'Schrikt mensen af'6 uur geledenZe zijn een doorn in het oog van veel inwoners van Stampersgat: Oude roestige bootjes die de waterkant ontsieren. Soms liggen de waterwrakken in de Dintel er maandenlang. Voor de Stampersgatters is de maat vol. Ze willen dat de gemeente ingrijpt om verpaupering te voorkomen.
VIDEORijkswaterstaat met handen in haar: 'Meer ongelukken met wegafzettingen'6 uur geledenOngelukken met pijlwagens, weginspecteurs en wegafzettingen, Rijkswaterstaat ziet ze steeds vaker gebeuren. Na de Randstad is Brabant koploper op het gebied van ongelukken bij wegafzettingen. De wegdienst zit met de handen in het haar, "We doen al zoveel, maar de mentaliteit wil niet veranderen." Met een zomer vol werkzaamheden voor de boeg is de organisatie bezorgd.
STUIFMAILIsidoor zag niet de gevreesde eikenprocessierups, Frans vertelt wat wel6 uur geledenBoswachter Frans Kapteijns deelt wekelijks zijn kennis van de natuur. Iedereen kan vragen insturen via [email protected]. Dit keer besteedt Frans onder meer aandacht aan een wit weeskind, een beverrat en de rups van de witvlakvlinder. Deel een van deze Stuifmail is zaterdagochtend gepubliceerd.
0:21In Maas vermist persoon blijkt warm gedoucht thuis te zitten8 uur geledenHulpdiensten hebben zaterdagavond urenlang onderzoek gedaan in en rond het water aan de Lithse Dijk in Lith na een melding dat iemand daar in het water was beland. Het scheepvaartverkeer werd stilgelegd en de sluizen werden gesloten. Even later bleek dat de persoon die in het water zou liggen inderdaad had gezwommen, maar inmiddels, warm gedoucht, alweer thuis was.
0:30Fikse brand Beekse Bergen, vuur slaat over van containers naar opslagloods9 uur geledenOp het terrein van Beekse Bergen in Hilvarenbeek, in de buurt van Speelland, heeft zaterdagnacht brand gewoed. Oplettende verblijvers waarschuwden de beveiliging. Het vuur bleek te woeden bij een opslagloods op het terrein.
0:22Man crasht tegen meerdere bomen, traumahelikopter geland5 uur geledenEen automobilist heeft zondagochtend op de Peeldijk in Milheeze meerdere bomen geramd. De bestuurder, een man, is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. De schade aan de auto is groot.
STUIFMAILDit insect heeft een serieus probleem, Frans Kapteijns legt uit waaromGisterenBoswachter Frans Kapteijns deelt wekelijks zijn kennis van de natuur. Iedereen kan vragen insturen via [email protected]. Dit keer besteedt Frans onder meer aandacht aan een vlieg, maar geen gewone vlieg, een rugzwemmer buiten het water, een bever of toch niet? Deel twee van deze Stuifmail wordt zondagochtend gepubliceerd.
Bestelbus rijdt vol op beginpunt van vangrail6 uur geledenEen bestelbus is zondagochtend vroeg vol op de vangrail gereden die de A2 van Den Bosch richting Eindhoven bij Vught scheidt van de weg richting de N65.
0:21Explosie bij huis, voordeur volledig vernield6 uur geledenBij een huis aan het Jacoba van Badenhof in Ravenstein vond zaterdagnacht een explosie plaats. De voordeur van het huis is verwoest, laat de politie weten.
0:21Meerdere bomen geramd door dronken automobilist9 uur geledenEen auto crashte zaterdagnacht op de Bergstraat in De Moer. De dronken bestuurder raakte met de auto meerdere bomen naast de weg en belandde tientallen meters verderop in een greppel.
Persoon in water terechtgekomen: scheepvaartverkeer stilgelegd16 uur geledenIn Lith is zaterdagavond een persoon in de buurt van de Lithsedijk in het water van de Maas terechtgekomen. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Brabant-Noord zegt dat in verband met het onderzoek het scheepvaartverkeer vanaf halfelf is stilgelegd en dat de sluizen zijn gesloten.
VIDEOUnieke Duitse tank uit WOII zoekt onderdak: ‘De enige die nog rijdt’19 uur geledenOoit gebouwd voor het front, maar nu een rijdend stuk geschiedenis. De Duitse pantserjager uit de Tweede Wereldoorlog van Pascal Uyen en zijn vriendengroep is uniek. Van de oorspronkelijke 500 zijn er slechts drie over en dit is de enige die nog rijdt. Er is echter één grote maar: na een brand in hun werkplaats is de groep dringend op zoek naar een nieuw onderkomen.