Weer vlammenzee in Breda, zes auto's tegelijk in brandZes auto's zijn dinsdagnacht door brand verwoest aan de Bisschopshoeve in Breda. Het vuur ontstond vermoedelijk in een geparkeerde Audi en sloeg daarna over naar de andere wagens. Begin mei was er op precies dezelfde plek ook een grote autobrand met meerdere auto's. De politie onderzoekt of er sprake is van brandstichting en of er een verband is met de eerdere autobrand.0:30
PFAS zit overal, provincie richt zich alleen op ‘meest risicovolle’ plekkenOngeveer 1200 plekken in Brabant zijn vervuild met het giftige PFAS. Negenhonderd daarvan blijven onaangeroerd en worden niet verder bestudeerd door de provincie. Bij de overgebleven plekken, kunnen bedrijven niet gedwongen worden om mee te werken aan het bodemonderzoek van de provincie. Dit blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen en de NOS.
0:21Ramkraak bij juwelier: heel veel schade, auto staat nog voor de deur1 uur geledenBij juwelier Puur aan de Stationsstraat in Waalwijk is dinsdagnacht een ramkraak gepleegd. Het is niet bekend of de daders binnen zijn geweest en of er iets is buitgemaakt.
LIVEBLOG112-nieuws: Extinction Rebellion blokkeert opnieuw kippenvoerfabriek • Automobilist (19) die fatbiker aanreed was mogelijk onder invloed11 uur geledenIn dit liveblog houden we je deze woensdag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in Brabant. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen van dit liveblog? Klik dan op het belletje.
Druk weekend op de weg door vakanties, evenementen en werkzaamheden1 uur geledenMoet je dit weekend de weg? Houd dan rekening met drukte. Een combinatie van vertrekkend vakantieverkeer, lokale drukte door evenementen en wegwerkzaamheden leidt vanaf vrijdagmiddag tot files, verwacht de verkeersinformatiedienst van de ANWB.
0:30Vrouw op fatbike in kritieke toestand na aanrijding met auto4 uur geledenEen vrouw op een fatbike is dinsdagnacht in Best ernstig gewond geraakt toen ze werd geschept door een auto. Dat gebeurde op de Eindhovenseweg Zuid.
0:27Voetganger met koffers gewond bij aanrijding in het donker4 uur geledenEen voetganger is dinsdagavond rond kwart over elf aangereden op de Structuurweg in Schijndel. De 43-jarige man liep met meerdere koffers over de 70-kilometerweg toen hij werd geschept door een auto die in de richting van Sint-Oedenrode reed. Hij heeft dezelfde avond nog het ziekenhuis kunnen verlaten.
0:26Buurtbewoner hoort harde knal, politie onderzoekt schietpartij14 uur geledenAan het Rivierenplein in Den Bosch is dinsdagavond rond acht uur geschoten. Het is niet bekend hoeveel mensen bij de schietpartij betrokken waren. Er is één lege huls gevonden. Een buurtbewoner zegt net voor acht uur een harde knal te hebben gehoord. "Ik denk een schot, maar dat weet ik niet zeker, het was in ieder geval een harde knal." Voor zover bekend zijn er geen gewonden.
Carrière Tim van Rijthoven voorbij: 'Hart altijd bij tennis'14 uur geledenTennisser Tim van Rijthoven heeft dinsdag een punt achter zijn carrière gezet. De oorzaak is een hardnekkige elleboogblessure. Van Rijthoven uit Roosendaal verraste in 2022 vriend en vijand door het Libéma Open in Rosmalen te winnen. Later die zomer kwam hij nog ver op Wimbledon. Sindsdien was het voor Van Rijthoven kwakkelen met zijn lichaam en blessures. "Ik had graag afscheid genomen op mijn eigen voorwaarden, met een racket in mijn hand en het publiek op de tribune. Maar soms beslist het lichaam anders dan het hoofd."
VIDEOMan meldt zich bij politie om schieten met stalen balletjes14 uur geledenBij de politie heeft zich iemand gemeld die in Deurne met stalen balletjes heeft geschoten. De dader verklaarde dat hij de balletjes gebruikte om duiven uit zijn tuin te verjagen. Hij was zich niet bewust van de gevolgen van zijn handelen, zo laat de politie weten. “Dit had heel anders kunnen aflopen”, zei een bewoner onlangs.
Jongen (15) doet zich voor als agent en wordt aangehouden18 uur geledenEen jongen van vijftien is maandagochtend opgepakt, omdat hij zich in Tilburg zou hebben voorgedaan als agent. Alleen of met iemand anders werden bankpassen en kostbaarheden gestolen van een bewoner van een huis aan de Bellinistraat.
ZLTO wil honderden miljoenen om boeren te beschermen tegen criminelen16 uur geledenEr moeten honderden miljoenen euro's gestoken worden in het veilig houden van het buitengebied, als het aan ZLTO-bestuurder Hendrik Hoeksma ligt. Ondermijning ligt op de loer, blijkt uit een onderzoek dat deze week werd gepubliceerd door verschillende boerenorganisaties.
Drie zeldzame pantertjes geboren: ‘Nu worden ze brutaler’14 uur geledenIn BestZOO zijn drie zeldzame Sri Lankaanse pantertjes geboren. De welpjes kwamen op 19 mei ter wereld en zijn vanaf woensdag voor het eerst te zien voor het publiek.
VIDEOWijk afgegrendeld om verwarde bewoner: burgemeester wil dat man verhuist17 uur geledenBurgemeester Mark Buijs van Roosendaal wil ‘er alles aan doen’ om te voorkomen dat de man die vorige week urenlang voor opschudding zorgde in de Fatimawijk terugkeert naar zijn woning. "We gaan bekijken of we hem een andere plek kunnen geven. Maar het is uiteindelijk aan de man zelf of hij hiermee akkoord gaat. Wij kunnen hem niet hiertoe dwingen", vindt Buijs.
Mathieu van der Poel mag gele trui in de Tour nog dag langer dragen17 uur geledenMathieu van der Poel gaat ook woensdag in de gele trui van start in de Tour de France. Tijdens de vierde rit van de Ronde van Frankrijk, dinsdag, kwam zijn leidende positie in het algemeen klassement opnieuw nauwelijks in gevaar. Hij werd tweede achter Tadej Pogacar.
Bosschenaren blij met aanpak verkeershufters: 'Hebben schijt aan iedereen'17 uur geledenBewoners van de binnenstad van Den Bosch zijn blij dat de gemeente verkeershufters nog harder gaat aanpakken. 35 overlastgevers met meer dan vier boetes in één jaar hebben een waarschuwingsbrief op de mat gekregen. Dat vinden buurtbewoners die overlast hebben een goed idee, al vragen zij zich ook af of die brief een verschil gaat maken. "Ze hebben schijt aan iedereen", denkt een omwonende.
1:4527 vogels gestolen van vrijwilligers: 'Broedende moedervogel is weg'21 uur geleden27 vogels zijn in de nacht van zondag op maandag gestolen uit een volière in het Stadswandelpark in Eindhoven. Broedende moedervogels zijn weg, dus de eieren zullen nooit uitkomen en ook vogels die werden geschonken door een overleden lid zijn weg. "Alles is gewoon verknald", verzucht voorzitter Henk van Hout van vogelvereniging Aviarium.
Man die wijk in Roosendaal in zijn greep hield, had luchtbuks in huis20 uur geledenDe man die vorige week urenlang voor opschudding zorgde in de Fatimawijk in Roosendaal had een luchtbuks in zijn bezit, dat meldt zijn advocaat. Of er andere wapens in het huis zijn gevonden, wil ze niet vertellen. Wel zegt ze dat er in de woning geen explosieven zijn aangetroffen.
Oud-prof verdacht van sekschats met 16-jarig meisje18 uur geledenEen voormalige profvoetballer (40) uit Waalwijk is 14 april aangehouden voor het seksueel benaderen van een zestienjarig meisje. Dat bleek dinsdag voor de rechtbank in Breda. De oud-prof, die onder meer speelde voor Helmond Sport en Willem II en assistent-trainer was bij FC Den Bosch, mag zijn proces in vrijheid thuis afwachten.
0:29Politie trekt vuurwapens voor man (21) met nepwapen21 uur geledenEen 21-jarige man uit Rijen is dinsdagmiddag aangehouden bij een winkelcentrum in Arnhem omdat hij met een vuurwapen zou hebben gedreigd. Meerdere agenten gingen met getrokken wapens op de man af. Die bleek uiteindelijk geen echt wapen op zak te hebben, maar een aansteker in de vorm van een pistool.
VIDEOMarco Kroon niet vervolgd voor wegslepen demonstrant op Bevrijdingsdag21 uur geledenMilitair Marco Kroon uit Schijndel wordt niet vervolgd door het Openbaar Ministerie (OM) voor het grijpen van een demonstrant bij de herdenking in Wageningen op 5 mei. Het OM seponeert de zaken tegen de demonstranten en tegen de bekende militair.