Vliegbasis Gilze-Rijen zaterdag dicht na schrappen VeteranendagVliegbasis Gilze-Rijen blijft zaterdag dicht. Er zouden drie helikopters vanaf Gilze-Rijen naar Den Haag vertrekken om deel te nemen aan Veteranendag in Den Haag, maar dat evenement gaat niet door.
Einde hitteprotocol Dongen: afval weer op normale tijden opgehaaldVanaf maandag 29 juni vervallen de aangepaste tijden van het hitteprotocol in Dongen. Afval hoeft dan niet meer voor zes uur 's ochtends buiten te staan en de milieustraat opent weer volgens het reguliere schema.
NAC en IT4Kids geven afgeschreven hardware maatschappelijke waarde13 uur geledenNAC Maatschappelijk en IT4Kids zetten zich in Breda in voor sportkansen voor kwetsbare groepen. Afgeschreven IT-apparatuur van bedrijven wordt duurzaam verwerkt, waarna de opbrengst wordt gebruikt voor sociale sportprojecten.
Vergunning voor vrijstaande woning in Gilze verleend14 uur geledenDe gemeente Gilze en Rijen heeft toestemming gegeven voor het bouwen van een vrijstaande woning op Bolberg 27, kavel 5, in Gilze. Het besluit is op 24 juni 2026 verstuurd.
Sporthal in Alphen wordt verbouwd en verduurzaamd15 uur geledenIn Alphen is een aanvraag ingediend om een sporthal aan Speelveld 1 te verbouwen en te verduurzamen.
Evenementenvergunning Alphen aan de Mart 2026 verleend15 uur geledenDe vergunning voor Alphen aan de Mart 2026 is verleend. Het evenement vindt plaats op zaterdag 4 juli en zondag 5 juli op verschillende locaties in Alphen.
Chaamloop 2026 krijgt vergunning voor zaterdag 4 juli15 uur geledenDe Chaamloop 2026 heeft een vergunning gekregen voor zaterdag 4 juli. Het hardloopevenement start en eindigt op de Dorpsstraat in Chaam en duurt van twintig over vijf tot kwart over negen ’s avonds.
Evenement Teteringen Loopt Uit: vergunning aangevraagd15 uur geledenVoor het evenement Teteringen Loopt Uit is een vergunning aangevraagd. Het evenement staat gepland van 28 augustus tot en met 30 september op het Willem Alexanderplein in Teteringen.
Aanvraag exploitatievergunning Haven 3 in Breda15 uur geledenDe burgemeester van Breda heeft een aanvraag ontvangen voor een exploitatievergunning op Haven 3.
Ulvenhout vraagt vergunning aan voor Ulven(h)outdoor evenement15 uur geledenUlvenhout heeft een vergunning aangevraagd voor het evenement Ulven(h)outdoor. Het evenement is gepland van 29 augustus één uur ’s middags tot 30 augustus negen uur ’s avonds aan de Dorpstraat 94.
Aanvraag exploitatievergunning Haagweg in Breda15 uur geledenDe burgemeester van Breda heeft een aanvraag ontvangen voor een exploitatievergunning op Haagweg 12.
Nieuwe snelfietsroute F629 en verkeersmaatregelen in Dongen15 uur geledenDe gemeente Dongen heeft plannen om de snelfietsroute F629 te verbeteren. Dit omvat een nieuwe aansluiting bij de Westerlaan, diverse verkeersmaatregelen en aanpassingen op de Rijensestraatweg.
Vergunning voor berging in Dongen ingetrokken15 uur geledenDe gemeente Dongen heeft de vergunningaanvraag voor een berging aan de Achter Wilhelminastraat ingetrokken. Het besluit werd genomen op 22 juni 2026.
Defensienota 2026 wordt maandag gepresenteerd op vliegbasis Gilze-Rijen15 uur geledenDe defensienota 2026 wordt maandag 29 juni gepresenteerd op vliegbasis Gilze-Rijen in Rijen. Het evenement duurt van twaalf uur tot vier uur ’s middags.
Vergunning aangevraagd voor straatbarbecue in Rijen15 uur geledenEr is een vergunning aangevraagd voor een straatbarbecue in de Suze Groenewegstraat in Rijen. Het evenement staat gepland op 26 september 2026, van twaalf uur ’s middags tot tien uur ’s avonds.
Golfclub in Molenschot krijgt vergunning voor herinrichting15 uur geledenDe gemeente Gilze en Rijen heeft een vergunning verleend voor het herinrichten van de golfclub aan de Veenstraat in Molenschot. Het besluit is op 24 juni verzonden.
VIDEOOpnieuw dixi's afgebrand in BredadonderdagHet is donderdagavond weer raak geweest in Breda. Opnieuw zijn 's avonds dixi's in brand gestoken. Het is de zoveelste keer in een paar weken tijd dat de mobiele toiletten worden verwoest.
Uit huis geplaatste Pumba is overleden: 'Bedankt voor de mooie tijd'donderdagVarkentje Pumba, die vorig jaar uit een verwaarloosd huis in Rijen werd gehaald, is overleden. Dat meldt Dominique Schreinemachers die zich na de uithuisplaatsing over het dier had ontfermd. "Zo ontzettend verdrietig. De hitte is haar teveel geworden, waarschijnlijk hittestress, hartstilstand. Geen idee", schrijft ze donderdag op Instagram.
Belgische invasie op Galderse Meren: 'Het is hier net klein Marrakesh'donderdagRecreatieplas De Galderse Meren bij Breda wordt deze zomer overspoeld door Belgische bezoekers. En dan vooral door grote groepen jongvolwassenen uit Antwerpen met een Marokkaanse achtergrond. Op drukke middagen bestaat strand C volgens vaste bezoekers voor zeventig tot tachtig procent uit Belgen. Dat zorgt voor een levendige sfeer, maar soms ook voor ergernis over harde muziek, blowen en de enorme drukte.
Taakstraf geëist voor man die auto én kinderen van volkszanger meenamdonderdagJustitie eist een taakstraf van 120 uur tegen Tomas G., die eind vorig jaar de auto van volkszanger Sander Kwarten stal terwijl zijn kinderen op de achterbank zaten. Hoewel het volgens het OM ‘zeer kwalijk’ is dat hij is weggereden met de kinderen in de auto, is niet te bewijzen dat hij dat wist. Daarom wordt hij vrijgesproken van wederrechtelijke vrijheidsberoving.
Gemeente Dongen biedt leningen voor levensloopbestendig wonendonderdagIn Dongen kunnen inwoners hun woning aanpassen om langer zelfstandig te wonen en deze verduurzamen. De gemeente biedt hiervoor speciale leningen aan: de Verzilverlening en de Stimuleringslening Toekomstgericht Wonen.
Aanleg kunstgrasvelden Olympia '60 Dongen gestartdonderdagIn Dongen is begonnen met de aanleg van kunstgrasvelden bij voetbalvereniging Olympia ’60. Het sportpark Crispijn krijgt een flinke opknapbeurt, die naar verwachting tot eind augustus zal duren. De gemeente en de club werken nauw samen aan dit project. Het fietspad langs de Kanaaldijk Noord is tijdelijk afgesloten.
Opknapbeurt voor park en volière in DongendonderdagPark Vredeoord in Dongen heeft een grondige opknapbeurt gekregen. Vooral de volière, een geliefd onderdeel van het park, is flink onder handen genomen. Vrijwilligers en verenigingen werkten samen om het groene hart van Dongen te verbeteren. Het resultaat werd deze week gepresenteerd.
Seeligpark Zomerfeest afgelast door hittedonderdagHet Seeligpark Zomerfeest in Breda op 27 juni gaat niet door vanwege de verwachte hitte. Code oranje is van kracht met temperaturen van minimaal 34 graden. Dit brengt gezondheids- en veiligheidsrisico’s met zich mee.
Subsidie voor tien culturele organisaties in BredadonderdagGemeente Breda heeft voor 2027-2028 tien culturele organisaties subsidie toegekend. Zij ontvangen samen jaarlijks 391.020 euro om de stad bruisend en cultureel aantrekkelijk te houden.
Nationaal Hitteplan van kracht in BredadonderdagHet Nationaal Hitteplan is van kracht in Breda vanwege de aanhoudende hitte. Bewoners worden opgeroepen extra zorg te dragen voor kwetsbare groepen en dieren. Daarnaast zijn er diverse mogelijkheden om verkoeling te zoeken in de stad, zoals waterspeelplekken en parken. Ook het Stedelijk Museum biedt tot en met zondag gratis toegang.
Vergunning aangevraagd voor levensliedfestival in BredadonderdagEr is een vergunning aangevraagd voor het levenslied- en korenfestival op 29 augustus in de binnenstad van Breda.
Melkveebedrijf in Breda mag stalsysteem aanpassendonderdagMelkveebedrijf Peeters-de Jong in Breda heeft toestemming gekregen om een emissiearm stalsysteem aan te passen in een bestaande stal. De gemeente Breda verleende hiervoor op 23 juni 2026 een omgevingsvergunning.
Gemeente Gilze en Rijen verkoopt grond aan Enexis NetbeheerdonderdagDe gemeente Gilze en Rijen heeft plannen om een perceel grond nabij de Venneweg in Rijen te verkopen aan Enexis Netbeheer B.V. Het gaat om een stuk grond van ruim 22 vierkante meter.
Aanvraag omgevingsvergunning Lage Ham Dongen ontvangendonderdagDe gemeente Dongen heeft op 22 juni 2026 een aanvraag ontvangen voor een omgevingsvergunning op locatie Lage Ham DGN01 N 1342. Het gaat om bouwactiviteiten, afwijkingen van regels en het aanleggen van een uitweg.